Ürün Detayları
 
 
POMEX Havuz Fuga
Çimento esaslı, havuz kimyasallarına dayanıklı, antibakteriyel, esnek derz dolgu malzemesi
TANIM: Çimento esaslı, ürün performansını, işlenebilirliliğini, çatlama direncini, su geçirimsizliğini ve renk kalıcılığını arttırıcı kimyasal katkılar içeren tek bileşenli ve pürüzsüz yüzey sağlayan ıslak hacimli mekanlar için geliştirilmiş esnek derz dolgu malzemesi.
ÖZELLİKLERİ: Antibakteriyel özelliği sebebiyle, üzerinde mantar, bakteri ve yosun oluşumunu engeller, Zengin renk seçeneği ile kullanıma hazır. Solmaya dayanıklıdır, çatlama ve boya kusma yapmaz.
UYGULAMA ALANLARI: Havuz, Türk Hamamı, sauna, kaplıca gibi daimi ıslak hacimlerde, Banyo, duş tuvalet gibi mekanlarda, Seramik, mermer, granit seramik, doğal granit, büyük ebatlı seramik, cotto, klinker, cam mozaik gibi kaplama malzemelerinin 1-6 mm. Arasındaki derz boşluklarında.

                          TEKNİK ÖZELLİKLER

     
  Görünüm : Beyaz ve renkli çok ince toz
  Uygulama Sıcaklığı : +5°C / +35 °C
  Karışım Oranı : 5.6 lt sıvı / 20 kg toz 2.8 - 1.5 lt   su / 10 kg toz
  Kap Ömrü : 1 saat
  Kullanıma Alma Süresi : Duvarda 6 saat Yerde 12 saat   sonra
  Tüketim
: Bakınız Tüketim Tablosu
  RENK
: Beyaz, Gri, Kahverengi, Fildişi,   Mavi,
  Ambalaj
: 20-10 kg kraft torba
  Raf Ömrü : Açılmamış ambalajında kuru ortamda 18 ay
  Eğilme Dayanımı
: >5 N/mm2
  Basma Dayanımı
: >20 N/mm2
  Esneklik
: İyi
   
   
UYGULAMA TALİMATI: Derz aralarını tutunmayı önleyecek kalıntılardan arındırınız ve nemlendiriniz. 20 kg.toz harcı 5.6-6 It su üzerine yavaşça boşaltarak topak kalmayıncaya kadar karıştırınız. (Karışım için düşük devirli mikser kullanılması önerilir.) Harcı olgunlaşması için 10 dakika dinlendiriniz, uygulamaya başlamadan tekrar karıştırınız. Harcı yüzeye yayarak lastik mala ile derz aralıklarına çapraz hareketlerle doldurunuz ve fazlalıkları sıyırarak alınız.15-20 dakika sonra nemli bir süngerle yüzeyi temizleyiniz. Yüzeyi kuruduktan sonra kuru bezle temizleyerek, parlatınız. Hazırlanan harcı 1 saat içerisinde tüketiniz. Kullanım süresi geçmiş harcı atınız. Toz harca katılacak su oranına dikkat ediniz, şerbet şeklinde uygulamadan kaçınınız. şerbet şeklindeki uygulama çatlamalara, çökmelere, kolay aşınmalara, tozumalara ve renk bozukluklarına sebep olacaktır.Derz uygulamasında 6-12 saat sonra mekan kullanıma açılabilir.
UYARILAR: Çimento esaslı olduğundan tozunu solumayınız, cilde ve göze temas ettirmeyiniz. Uygulama talimatında belirtilmeyen herhangi bir katkı katmayınız. Kraft torbalı en fazla 10 kat istifle kuru ortamda depolayınız. Yukarıdaki değerler 23 °C ± 2 sıcaklık ve %50 ± 5 nemli ortam koşullan için verilmiştir. Ortam koşullarına bağlı olarak bu değerler değişebilir. Teknik destek veya daha fazla bilgi için POMZA EXPORT Teknik Servisini arayınız.